מרפאת הוד השרון
-
09-746-1207
מרפאת רחובות
-
08-945-2097

כתובות ומפות להגעה | חנייה חינם

Menu
הזמן בדיקת שיניים עוד היום
הוד השרון: 09-746-1207 | רחובות: 08-945-2097
שם
טלפון
כתובת

דואר אלקטרוני

תוכן ההודעה

טיפול בנחירות ובדום נשימה בשינה – Sleep Apnea

נחירות הן תופעה נפוצה ביותר, מלבד אי הנעימות לבן/בת הזוג והפגיעה באפקטיביות של השינה, לעיתים נחירות יכולות לרמוז גם על בעיה של דום נשימה בשינה

דום נשימה בשינה הוא מצב בו נגרמות הפסקות נשימה במהלך השינה. אנשים הסובלים מדום נשימה בשינה מאופיינים בעיקר על ידי נחירות חזקות ותחושה של עייפות מתמדת.

הסוג הנפוץ ביותר של דום נשימה בשינה נקרא "דום נשימה חסימתי בשינה" או (OSA (Obstructive Sleep Apnea המופיע על רקע הרפיה של שרירי הנשימה וחסימה של מעבר האוויר.

אנשים הסובלים מנחירות ומ- OSA יכולים להיבדק על ידי דר' אבי סלסקי על מנת לאבחן את מקור הבעיה ולטפל בהתאם.

בחלק מהמקרים יופנו המטופלים למעבדות שינה, שם יבדקו במהלך הלילה על מנת לברר את השפעת הנחירות על איכות השינה.

הטיפול בנחירות וב OSA כולל מספר אפשרויות

1. שינוי באורח חיים – ירידה במשקל, הימנעות משתיית אלכוהול לפני השינה, מעבר לשינה על הצד

2. שימוש במכשירים –

2.1 C-PAP (סי-פאפ) – מכשיר זה מזרים אוויר באופן קבוע במהלך השינה לדרכי הנשימה ומונע הפסקות נשימה.  ה C-PAP נמצא יעיל במקרים רבים, יחד עם זאת, השימוש במכשיר זה דורש אורח רוח וזמן. מרבית המשתמשים בו מדווחים על אי נוחות רבה, בנוסף, המכשיר יכול להפריע גם את שנתם של השותפים בחדר.

2.2  מכשיר (M.A.D (Mandibular advancement device – מכשירים המקדמים את עצם הלסת התחתונה. אביזרים אלו נועדו לחולי OSA שאינם מסתדרים עם ה- C-PAP, או לאלו הסובלים מנחירות כרוניות ללא חסמים בדרכי הנשימה.

במרפאה של דר' אבי סלסקי אנו מטפלים עם מכשיר M.A.D של חברת SnoreMD המאושר כריפוי קליני מוכח בדום נשימה בשינה ובנחירות. ה- SnoreMD מאושר לשימוש על ידי ה- FDA ועל ידי משרד הבריאות הישראלי